Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

W Delcie Bluesa - PUHOVSKY nad Mississippi

20 marca 2023

 

--- --- ---

 

Już niebawem kolejne prezentacje :_)

 

Między innymi - 2023-04-21 LUBIN

 

Szczegóły wkrótce ...

 

 

W DELCIE BLUESA – PUHOVSKY NAD MISSISSIPPI

koncert, zdjęcia, opowieści z podróży

 

PUHOVSKY - śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

 

Kilka lat temu PUHOVSKY koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę Mississippi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa komponował nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

 

Cała ta wyprawa przyniosła inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.

Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula PUHOVSKY wypytywał grupkę, raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona – wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa... Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula… Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie.

 

PUHOVSKY obszernie opowiada o Delcie, przybliżając charakter, znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabiera publiczność w podróż do Delty.

 

To muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Mississippi

z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.